اخبار و رویدادها

رونمایی از فناوری های بلاکچین در دانشگاه تربیت مدرس انجام شد

رونمایی از فناوری های بلاکچین در دانشگاه تربیت مدرس انجام شد

رونمایی از فناوری های بلاکچین در دانشگاه تربیت مدرس

بلاک چین اختراعی برجسته و مبتکرانه است؛ زاییده فکر یک فرد یا گروهی از افراد که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته میشوند. اما از آن زمان که بلاک چین برای اولین بار معرفی شد، این فناوری به موجودیتی بزرگ تبدیل شده است.

فناوری بلاک چین از طریق ایجاد امکان توزیع اطلاعات دیجیتال بدون کپی کردن آن، ستون فقرات نوع جدیدی از اینترنت را ایجاد کرد. در ابتدا برای پول دیجیتال بیت کوین طراحی شد، اما در حال حاضر جامعه فناوری در حال پیدا کردن دیگر کاربردهای بالقوه برای این فناوری است. بلاک چین میتواند انواع دیگری از ارزش دیجیتال را ایجاد کند. مانند اینترنت (یا خودرو)، شما برای استفاده از بلاک چین لازم نیست بدانید چگونه کار میکند. با این حال، داشتن دانش اولیه در مورد این فناوری جدید به شما نشان خواهد داد که چرا انقلابی محسوب میشود.بلاک چین یک دفترکل دیجیتالی غیرقابل تخریب از معاملات اقتصادی است که میتواند نه تنها برای ضبط معاملات مالی بلکه تقریبا برای ثبت هر دارایی ارزشمندی استفاده شود.بلاک چین یک فناوری غیرمتمرکز است. هر چیزی که روی آن اتفاق میافتد، حاصل از عملکرد شبکه به عنوان یک کل است. از این ویژگی بسیار استفاده میشود. با ایجاد یک روش جدید برای بررسی معاملات، برخی جنبههای تجارت سنتی ضرورت خود را از دست خواهند داد. برای مثال، معاملات بورس سهام میتوانند به طور همزمان در بلاک چین قرار گیرند - یا میتوان انواع حسابرسی ها مانند ثبت زمین را کاملا عمومی کرد. تمرکز زدایی در حال حاضر یک واقعیت است. بلاچین در ایران مانند سایر کشورهای دنیا بست و نشر پیدا کرده و به عنوان پدیده فراگیر زندگی افراد را تحت تاثیر خود قرار داده است. روز دوشنبه ۹ دی  با حضور مسئولان و کارشناسان همایش رونمایی از محصولات فنآورانه در بستر بلاکچین در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

نیاز به وحدت رویه برای توسعه شبکه بلاچین داریم
در این همایش مدیر عامل شرکت سیتکس گفت: فناوری بلاکچین گام بزرگ در مسیر حل مشکلات در بسترهای مختلف از جمله مالی است. مهندس حسین قریب اظهارد اشت: ما برای استفاده بهتر و مفید تر از بلا کچین باید به وحدت رویه بین دولت ها، دانشگاه و فعالان این حوزه برسیم تا بتوانیم به سمت حل مشکلات برویم. وی با بیان اینکه همه دولت ها در سطح جهان در برابر فناوری های جدید محافظه کارانه رفتار کرده و در برابر آن مقاومت می کنند، خاطرنشان کرد: در حوزه استفاده از رمز ارزها و. بلاکچین نیز ما شاهد مقاومت و محافظه کاری دولت در برابر این تکنولوژی جدید بودیم. قریب با بیان اینکه در حوزه رمز ارزها و بلاکچین ما کمتر شاهد ایجاد وحدت رویه هستیم، ادامه داد: دولت به عنوان حاکمیت و بخش خصوصی و دانشگاه باید کمک کنند تا به یک وحدت رویه برسیم و با توجه به اشتراکات برای در مسیر توسعه شبکه بلاکچین و بهره برداری درست از آن گام برداریم. وی با تاکید براینکه شرکت سیتکس سال هاست در مسیر ایجاد زیر ساخت ها و بسترسازی مناسب برای رمز ارزها تلاش می کند, ادامه داد: با استفاده از محصولات بلاکچین و با همکاری سازمان گردشگری زمینه برای تبادلات بانکی توریست های خارجی را فراهم کنیم.